Projekt "Edison"Zpět

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Co je projekt EDISON

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Jak projekt probíhal na naší škole?

Skupina 8 vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijela v červnu do České republiky a strávla 1 týden na naší základní škole. Praktikanti připravili prezentace o své zemi, diskutovali s dětmi na různá témata, hrali hry atd. Tímto se snažili představit sociální, ekonomickou, politickou a také kulturní situaci své země. Studenti a žáci tak měli možnost srovnání zemí s ČR i mezi sebou a mohli uvažovat, zda mohou v budoucnu přispět ke změně.

Více jak 100 fotografií z projektu Edison si můžete prohlédnout ZDE.

Pro vstup do fotogalerie použijte jméno: projekt   heslo: foto